No to hop!

Skoki spadochronowe to rozrywka dla odważnych. Jeśli poszukujesz ekstremalnych przeżyć, pragniesz oderwać się od Ziemi i poczuć niesamowity pęd powietrza – być może to właśnie sport dla Ciebie.

Warto?

No pewnie że warto! Wiele osób podczas spędzania wolnego czasu poszukuje dużych dawek adrenaliny, dzięki której mogą poczuć, że „naprawdę żyją” – skok ze spadochronem dostarcza jej naprawdę sporo.

Podczas lotu można podziwiać niesamowite widoki, które zapierają dech w piersiach. Jest to niewątpliwa zaleta – nigdzie indziej nie poczujesz, że oto obejmujesz wzrokiem cały świat.

No i najważniejszy argument za skokiem – wyjątkowy moment, w którym ciało jest poddane jedynie sile grawitacyjnej, czyli tak zwany stan swobodnego spadania, to uczucie, którego nie da się opisać – trzeba to przeżyć!

A co z niebezpieczeństwem?

Mimo ciekawości i pragnienia przeżycia przygody, sporo z nas nie decyduje się na skok ze spadochronem, bojąc się o swoje bezpieczeństwo. W końcu skacząc z wysokości czterech tysięcy metrów można mieć takie obawy...

Jednak dobrze zorganizowany skok jest bardzo bezpieczny. Placówki, które oferują tego rodzaju rozrywkę, przygotowane są do tego by przekazać nowicjuszowi wszystkie zasady. Zanim zacznie się skakać samodzielnie, wykonuje się skoki w tandemie z instruktorem, który przez cały czas czuwa nad bezpieczeństwem. Do takiego skoku niepotrzebne są specjalne przygotowania – to pilot sprawuje kontrolę, uczestnik może zająć się podziwianiem widoków i przeżywaniem emocji.

Dla kogo?

Taki sport skierowany jest przede wszystkim do osób, które nie boją się ekstremalnych przeżyć i pragną niesamowitych wspomnień. Trzeba mieć również dobry ogólny stan zdrowia oraz przynajmniej 1,4m wzrostu i wagę nieprzekraczającą 120kg.